خبر

صالح: «هجدهم سنبله روز نمایش اسلحه نیست»

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری در آستانۀ گرامی‌داشت روز شهید، گفت هجده سنبله روز شهادت احمدشاه مسعود است و مردم‌آزاران به هیچ قوم و جریان فکری تعلق ندارند.

راه مدنیت: آقای صالح روز سه‌شنبه (۱۱سنبله) این سخنان را در نشست رییس‌جمهور با نیروهای امنیتی در ارگ ریاست‌جمهوری مطرح کرد.

او افزود: باید هیبت دولت برای آنانی‌که مردم‌آزاری می‌کنند ثابت شود زیرا هیچ‌کس فراتر از قانون نیست و هیچ رویداد تاریخی به مردم‌آزاری مشروعیت نمی‌بخشد.

امرالله صالح گفت: «۱۸ سنبله روز شهادت احمدشاه مسعود است و مردم آزاران به هیچ قوم و جریان فکری تعلق ندارند. ما در کنار قوای امنیتی هستیم و مراسم هجده سنبله که از ارزش‌های ما است، باید با عزت، وقار و شرافت تجلیل گردد نه این‌که با فیرهای هوایی و نفرت‌پراکنی باعث آزار و اذیت مردم شود.»

به گفتۀ معاون اول رییس‌جمهور، هجدهم سنبله روز قانون‌شکنی، نمایش اسلحه و خیابان‌گردی نیست بلکه روز شهید است. در تمام نواحی شهر کابل از طریق برنامۀ میثاق امنیتی به خاطر تامین امنیت مردم اقداماتی انجام می‌شود و ارگان‌های مربوطه ریشه‌های حوادث امنیتی را تشخیص خواهند داد.

یک هفتۀ دیگر به سالیاد احمدشاه مسعود، قهرمان ملی کشور باقی مانده و در این روز(هجدهم سنبله) شماری زیادی از طرف‌داران او با حمل اسلحه و فیرهای هوایی، این روز را تجلیل می‌کنند.

طی چند سال اخیر، در نتیجۀ فیرهای هوایی هواداران قهرمان ملی کشور، چندین غیر نظامی کشته و زخمی شده‌‌اند.

نوشته‌های مشابه

یک دیدگاه

  1. ایا از لندغران شورای نظار به جز ازدوذی قتل غارت چیزی دیگری هم بور موشه نه خیر امرالله نا صالح خود عامل ان بوده حال که به چوکی خدادادپهلو زده از قانون حرف میزنند مردم افغانستان می دانند که میثاق امنیتی برای مسلح کردن اوباشان قانون ګریزان ودشمنان مردم افغانستان طراهی شده اند تحت امنیت عاشورا در شهر کابل ۲۵۰۰ میل اصلحه به یک قوم خاص خود ګواهی میدهدکه کاسه زیر نیم کاسه است چریک کوه تلویزون باید بدانند که این حکومت پوشالی ونوکر ازهم می پاشد

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا