خبر

صالح: ایستادگی نیروهای امنیتی طالبان را وادار به گفتگوهای صلح کرد

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری می‌گوید قامت استوار نیروهای امنیتی در سنگرهای مبارزه طالبان را به آمدن در میز مذاکرات وادار کرد.

راه مدنیت: آقای صالح، صبح امروز شنبه (۲۲سبنله) در صفحۀ رسمی فیس‌بوک نوشته است: «همین امروز نیز قامت استوار سرباز در سنگر است که طالب را وادار به آمدن دور میز ساخته است. حمایت از سرباز حراست از حیثیت یک ملت است.»

معاون اول ریاست‌جمهوری نوشت صلح با عزت ‌که در آن جان، مال، وقار و حیثیت هیچ افغان زیر تهدید هیچ گروه نباشد، مدیون ایستادگی نیروهای فداکار امنیتی خواهد بود.

در نوشتۀ آقای صالح آمده که با ایستادگی قاطعانه و اصولی رییس‌جمهور، بدون شک اعتبار سیاسی به صلح برخواهد گشت؛ کسی‌که نگذاشت سرطان دسیسه و ابهام مانع انتخابات و خم شدن پرچم ملی شود.

او هچنان در این نوشتۀ خود تاکید کرد یک سال پیش تمام تلاش براین بود که روند مردم‌سالاری را با تیشه‌های دسیسه با دست‌های پنهان و آشکار قطعه قطعه کنند و همین امروز نیز با قامت استوار سرباز در سنگر است که طالب وادار به آمدن دور میز شده است.

امروزشنبه، نخستین دور گفتگوهای صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه، پایتخت قطر ،افتتاح می‌شود و در مراسم افتتاحیۀ این گفتگوها، داکتر عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی، محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت خارجه و شماری از مقام‌های دیپلوماتیک جامعۀ جهانی به‌ویژه امریکا شرکت کرده‌اند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا