خبر

هیات مذاکره‌کنندۀ دولت: «اولویت ما آتش‌بس است»

شماری از اعضای هیات مذاکره‌کنندۀ دولت افغانستان می‌گویند مذاکرات مستقیم روز دوشنبه (۲۴ سنبله) برگزار می‌شود و مهم‌ترین اولویت این هیات، برقراری آتش‌بس خواهد بود.

راه مدنیت: امروز شنبه، مراسم افتتاحیۀ مذاکرات مستقیم میان دولت افغانستان و طالبان در یکی از مجلل‌ترین هوتل‌های دوحه، پایتخت قطر، درحال برگزاری است.

پیش از این، شروع مراسم افتتاحیه، شماری از اعضای هیات مذاکره‌کننده به رسانه‌ها گفته‌اند این مراسم فضای صلح و آشتی با گروه طالبان را مشخص می‌سازد.

حفیظ منصور، عضو هیات مذاکره‌کننده با ابراز امیدواری گفت احتمال این وجود داد که برآیند این مذاکرات منتج به صلح پایدار در کشور شود.

به گفتۀ آقای منصور، مراسم افتتاحیۀ گفتگوهای صلح، خط سیر مذاکرات را در هفته‌های آینده مشخص می‌سازد و در پایان امروز واضح می‌شود که فضا برای صلح و آشتی چگونه خواهد بود.

او واضح بیان کرد که اولویت برقراری آتش‌بس است و باید دیده شود که طالبان در این مورد چه موضعی اتخاذ می‌کنند.

در همین حال، نادر نادری عضو دیگر هیات مذاکره‌کننده دولت می‌گوید این هیات به نمایندگی از دولت با نیت صادقانه آمده تا بتواند مشکل افغانستان را حل کند.

آقای نادری تاکید کرد که هیات مذاکره‌کننده تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا با حفظ ارزش‌هایی‌ که مردم به خاطر آن قربانی داده، هرچه زودتر به جنگ کنونی پایان دهند.

خالدنور، جوان‌ترین عضو هیات‌مذاکره کننده، توقع دارد که هیات جمهوری اسلامی افغانستان به زودترین فرصت با جانب طالبان به نتیجه برسد.

او اضافه کرد که مهم‌ترین موارد برای هیات ما انتخابات، اصول و ارزش‌های مردم است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا