خبر

کمیسیون اقتصادی میان افغانستان، ایران و ترکمنستان ایجاد می‌شود

وزارت خارجه اعلام کرد در نشست هماهنگی هیات دیپلماتیک کشورهای افغانستان، ایران و ترکمنستان فیصله شد که کمیسیون سه جانبه همکاری‌های اقتصادی میان این سه کشور ایجاد گردد.

راه مدنیت: پس‌ازظهر روز چهارشنبه (۲۶سنبله) نشست هماهنگی در مورد ایجاد کمیسیون سه جانبه اقتصادی میان سه کشور تحت ریاست میرویس ناب، معین سیاسی وزارت خارجه افغانستان برگزار شد و در این نشست، بهادر امینیان، سفیر ایران و آویزوف خواجه صفر کیدویچ، سفیر ترکمنستان در کابل برگزار شد.

در این نشست، معین سیاسی وزارت خارجه افغانستان با اشاره به اهمیت و ضرورت همکاری‌ها میان افغانستان، کشورهای منطقه و همسایه در عرصه‌های مختلف، ایجاد کمیسیون سه جانبه همکاری‌های اقتصادی میان کابل-تهران- عشق‌آباد را در رونق و تقویت همکاری‌های اقتصادی، تجارتی و اتصال منطقه‌یی با اهمیت خواند.

میرویس نایاب افزود که افغانستان مصمم به تقویت و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با تمامی کشورهای همسایه به شمول ایران و ترکمنستان می‌باشد.

از سویی هم، سفرای کشورهای ایران و ترکمنستان نیز بر اهمیت همکاری‌های سه جانبه اقتصادی و تجارتی با افغانستان تاکید کردند و در عین حال خواهان آغاز به کار کمیسیون اقتصادی برای رشد و تقویت همکاری‌ها میان سه کشور شدند.

در این نشست، پیرامون نحوه همکاری‌های اقتصادی و تجارتی، اتصال منطقه‌یی، میکانیزم‌های همکاری‌های سه‌جانبه، مواصلات، ترانزیت و تشکیل کمیته‌های کاری، بحث و تبادل نظر شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا