خبر

ناتو حمایت کرد، خالد هشدار داد

اسدالله خالد؛ سرپرست وزارت دفاع ملی در سخنان تازۀ خود به دشمنان افغانستان هشدار داد که خیال انحلال اردوی ملی را به فرمایش پنجابی‌ها از سر بیرون کنند.

راه مدنیت: آقای خالد، روز پنج‌شنبه(۲۷سنبله) در مراسم تحویل‌گیری چهار فروند هواپیمای نظامی «سوپرتوکانو» افزود که اردوی ملی کشور با قدرت در برابر دشمن ایستاده است.

چهار فروند هواپیمای نظامی سوپرتوکانو از سوی ایالات متحده امریکا از طریق چارچوب قوای ناتو به نیروهای امنیتی افغان تسلیم داده شد.

سرپرست وزارت دفاع ملی گفت:«دشمن این خواب را از مغز خود بیرون کند که به فرمایش پنجاب، اردوی ملی را مثلی‌که یک بار شاهد بدی بودیم، بازهم از بین ببرد.»

او با بیان این‌که خواست قلبی نظامیان و مردم افغانستان رسیدن به یک صلح سراسری است، تاکید کرد که اگر دشمن به فکر تسخیر افغانستان از طریق زور باشد، این امر خواب است و خیال است و جنون؛ نیروهای امنیتی تا آخرین رمق زندگی از وجب وجب خاک خود دفاع خواهند کرد که البته این توانایی را هم دارند.

خالد افزود:«قوایی هوایی، قطعات خاص و ارتش زمینی ما که در چند سال تجربه جنگ را دیده‌اند در منطقه بی‌نظیر است روحیه‌‌یی که در جنگ مهم است، در وجود تک تک سربازان ارتش ما قوی است.»

به گفتۀ سرپرست وزارت دفاع ملی، هم‌زمان با شروع مذاکرات بین‌الافغانی در قطر، خشونت‌های طالبان نیز افزایش یافته و تلفات‌شان نیز چهار برابر افزایش یافته است.«افزایش جنگ از سوی دشمن دلایل مختلف دارد، شاید یک دلیل آن هم چانه‌زنی در پشت میز مذاکره باشد؛ اگر هدف آن‌ها از جنگ این باشد که به‌خاطر چانه‌زنی خون هموطنان ما را می‌ریزاند، جای تاسف است.»

اسدالله خالد همچنان تصریح نمود که هدف ادامه جنگ از سوی نیروهای اردوی ملی دفاع از خاک و ارزش‌هایی می‌باشد که طی دو دهه به دست آمده و این دست‌آوردها چیزی نیست که اردوی ملی اجازه معامله بالای آن‌ها را بدهد.

در همین حال، مسؤولان ماموریت حمایت قاطع در مراسم تحویل‌دهی چهار فروند هواپیمای نظامی سوپرتوکانو به نظامیان افغان گفته‌اند که نیروهای ناتو اجازه نمی‌دهد تا افغانستان بار دیگر به مکان امن برای گروه‌های تروریستی تبدیل شود.

ماموریت حمایت قاطع آمار داد که تاکنون ۱۸فروند هواپیمای نظامی به قوای هوایی افغانستان داده شده و در عین حال، تا چند ماه آینده، شش هواپیمای دیگر نیز داده خواهد شد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا