خبر

مذاکرات صلح؛ عبدالله به پاکستان می‌رود

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی در یک کنفرانس ویدیویی با شورای روابط خارجی ایالات متحده امریکا گفته است برای رایزنی با مقامات پاکستانی در مورد روند صلح در روزهای آینده به این کشور سفر می‌کند.
راه مدنیت: عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه کشور که با مقامات شورای روابط خارجی امریکا صحبت می‌کرد از مقامات پاکستانی که با گروه تروریستی طالبان رابطه دارند، خواست که این گروه را تحت فشار قرار داده تا با آتش‌بس موافقت کنند.
آقای عبدالله همچنان گفت شماری از زندانیان طالبان به عنوان بخشی از پیش‌شرط شروع مذاکرات از بند رها شده‌اند، دوباره سلاح برداشته و به میدان جنگ بازگشته‌‌اند.
عبدالله اظهار داشته است: «من می‌دانم که برخی از طالبان آزاد شده به میدان جنگ بازگشته‌اند که این نقض توافقنامه‌یی است که آنها انجام داده‌اند.»
همزمان با جریان مذاکرات صلح در دوحه خشونت‌ها یک بار دیگر در کشور افزایش یافته است. آقای عبدالله از ایالات متحده که با توافق با طالبان زمینۀ گفتگوهای صلح را فراهم کرده و پاکستان که با گروه طالبان ارتباط دارد، خواسته که طالبان را تحت فشار قرار دهند تا به آتش‌بس موافقت کنند.
رییس شورای عالی مصالحه در این کنفرانس آنلاین بیان کرده «متاسفانه تاکنون سطح خشونت بسیار بالا و در حدی است که برای مردم قابل قبول نمی‌باشد. من خواست خود را از طالبان و همچنین از تمام شرکایی که از هرگونه نفوذی بر طالبان برخوردارند، تکرار می‌کنم تا در این زمینه بر طالبان فشار بیاورند.»
آقای عبدالله همچنان گفت وی برای رایزنی با مقامات پاکستانی در روزهای آینده به این کشور سفر می‌کند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا