خبر

اعتصاب اتحادیه صرافان؛ امروز تمام خدمات پولی‌ تعطیل است

اتحادیه شورای سراسری صرافان کشور با نشر اعلامیه‌یی گفته که از امروز پنجشنبه تمام صرافان کشور اعتصاب کاری می‌کنند و تمام خدمات پولی در کشور تعطیل می‌باشد.
راه مدنیت: در اعلامیه اتحادیه صرافان کشور آمده: طوری که دیده می‌شود از اثر نا امنی‌های اخیر در کشور، اختطاف، باج‌گیری و سرقت‌های مسلحانه به اوج خود رسیده که باعث نگرانی عمیق ملت رنج دیده افغانستان ازجمله صرافان و فرار سرمایه‌ها از کشور گردیده که اعضای شورای سرتاسری صرافان در سرتاسر کشور در اولویت این پدیده‌های شوم قرار داشته که بارها شاهد اختطاف سرقت‌های مسلحانه، منجر به قتل و مجروحیت صرافان و اعضای خانواده‌های آنها در مرکز و ولایات کشور به خصوص هرات، کابل، مزار شریف، جلال آباد و سایر ولایات گردیده است.
این اتحادیه همچنان افزوده که اکنون در پیوند به قضیه اختطاف عبدالقیوم رحیمی؛ رییس اتحادیه صرافان ولایت بلخ شورای سرتاسر صرافان افغانستان دست به اعتصاب عمومی زده از امروز پنجشنبه تاریخ ۳میزان اتحادیه‌های صرافان و خدمات پولی در سرتاسر کشور به رسم اعتراض مسدود می‌باشد.
در اعلامیه این اتحادیه آمده که خواست عمده و مهم اعضای صنف بزرگ صرافان تأمین امنیت جان و مال صرافان به‌خصوص رهایی هرچه عاجل رییس صرافان ولایت بلخ عبدالقیوم رحیمی از نزد آدم ربایان می‌باشد.
گفتنی است که عبدالقیوم رحیمی روز سه‌شنبه (اول میزان) پس از ادای نماز صبح که از مسجد به سوی خانه می‌رفته در مربوطات ناحیه سوم شهر مزارشریف از سوی مردان مسلح اختطاف شد‌.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا