خبر

ناامنی‌های چندساله در میدان‌وردک/ وزارت دفاع ملی نیروهای ویژه فرستاد

مسوولان در وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای ویژۀ اردوی ملی در برخی از ولسوالی‌های این ولایت از جمله مرکز آن (میدان شهر) مستقر شد‌ه‌اند.

راه مدنیت: وزارت دفاع ملی امروز (جمعه ۴ میزان) با نشر خبرنامه‌‌یی گفته است که این نیروها از طریق هوا و زمین در ولسوالی‌های این ولایت از جمله میدان‌شهر، مرکز آن مستقر شده‌اند.

همزمان با افزایش ناامنی‌ها در ولایت میدان‌وردک، وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که نیروهای تازه‌نفس کماندوی اردوی ملی جهت تأمین امنیت و دفاع از مردم در این ولایت مستقر شده‌اند.

در خبرنامه آمده که با استقرار این نیروها، کمربندهای امنیتی تقویه و قرارگاه و پاسگاه‌های جدید افراز شده است.

وزارت دفاع ملی افزوده که هماهنگی بیشتر میان ارگان‌های امنیتی و دفاعی در میدان‌وردک هم‌اکنون نیز با اعزام این نیروها شکل گرفته است.

چند روز پیش (یکشنبه هفته گذشته) گروه طالبان از چندین موضع بالای ساحۀ ده‌افغانان از مربوطات مرکز این ولایت حمله کردند که در نتیجه آن چهار نیروی امنیتی جان باخته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

میدان میدان یکی از ولایت‌های ناامن کشور محسوب می‌شود که گروه طالبان در بخش‌های از این ولایت به‌خصوص ولسوالی جلریز سال‌هاست که دست به ناامنی، خشونت و توقیف افراد ملکی و مسافر می‌زنند، اما حکومت و نیروهای امنیتی نتوانسته برای تامین امنیت این مسیر اقدامی انجام دهد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا