مقاله

سوقصد به جان یک عضو کمیسیون دسترسی به اطلاعات

حمدالله ارباب، عضو کمیسیون دسترسی به اطلاعات از یک حملۀ تروریستی در شهر کابل جان سالم به‌در برد. این رویداد در منطقه “هیوادوال” شهر کابل به وقوع پیوست.

آقای ارباب روز یکشنبه ۱۳میزان با نشر تصاویری از حمله، این رویداد را رسانه‌یی کرده و گفته بود، راننده‌اش زخمی شده اما بعدتر پولیس اعلام کرد رانندۀ آقای ارباب کشته شده است.

کمیسیون دسترسی به اطلاعات، این حمله را تروریستی خوانده و نوشته است ” دشمنان دین و انسانیت” موتر یک عضو این کمیسیون را مورد حمله قرار داده است.

در اعلامیۀ کمیسیون دسترسی به اطلاعات آمده است دشمنان مردم افغانستان با این اقدام غیرانسانی‌ ثابت کردند که از هیچ نوع ظلم، وحشت و دهشت‌افگنی دریغ نکرده و به هیچ ارزش انسانی، دینی و اخلاقی پایبند نیستند.

تاکنون فرد یا گروهی مسوولیت این رویداد را برعهده نگرفته است، اما کمیسیون دسترسی به اطلاعات، از دو طرف تیم مذاکره‌کننده در دوحه خواست، جریان مذاکرات را سرعت بخشند تا صلح را که نیاز اساسی مردم است به ارمغان آورند و کشتار مردم بی‌گناه افغانستان خاتمه یابد.

کشته شدن دو سارنوال وزارت دفاع

فرماندهی پولیس کابل نیز می‌گوید دو کارمند وزارت دفاع مورد حملۀ افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند که در نتیجه کشته شدند.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفت این رویداد حوالی ساعت ۸٫۳۰ امروز (یک‌شنبه ۱۳میزان) در حوزۀ شانزدهم در ساحۀ “تانک چکری” رخ داده است.

وزارت دفاع اعلام کرده است، افراد کشته شده، سارنوال این وزارت بودند.

مسوولیت این رویداد را کسی یا گروهی به عهده نگرفته و انگیزۀ این ترورها مشخص نیست.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا