خبر

پولیس از انفجار یک ماین در کنار مکتبی در کابل جلوگیری کرد

وزارت امور داخلۀ کشور اعلام کرده است، پولیس کابل یک حلقه ماین را که در کنار یک مکتب جاسازی شده بود، کشف و خنثی کرده است.

این وزارت روز یک‌شنبه، ۱۳میزان اعلام کرده است از انفجار چهار ماین در نقاط مختلف شهر کابل جلوگیری کرده است که یکی از این ماین‌ها کنار مکتبی در منطقۀ زین‌آباد در ناحیۀ نهم شهر کابل جاسازی شده بود.

وزارت داخله با نشر اعلامیه‌یی نوشت این ماین به هدف به خاک و خون کشیدن معلمان و دانش‌آموزان مکتب جاسازی شده بود.

در اعلامیه همچنین نوشته شده است سه ماین دیگر در زیر یک پلچک در منطقۀ موسوم به “مکتب هودخیل” مربوطات ولسوالی سروبی کابل از سوی “تروریستان” به هدف سازماندهی و انجام حملات تروریستی جاسازی شده بود.

وزارت امور داخله می‌گوید با کشف و خنثی کردن این ماین‌ها از چهار رویداد تروریستی که منجر به تلفات افراد ملکی و خسارات مالی می‌شد، جلوگیری شد.

پولیس در حالی از چند رویداد تروریستی در شهر کابل جلوگیری کرده است که در دو رویداد دیگر دو کارمند وزارت دفاع و یک کارمند کمیسیون دسترسی به اطلاعات کشته شدند.

تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این رویدادها و جاسازی ماین‌ها را به عهده نگرفته است، اما مقام‌های امنیتی مسوولیت آن را به دوش گروه طالبان می‌اندازند.

گروه طالبان با آغاز مذاکرات صلح، مسوولیت اکثر حملات تروریستی را که در نقاط مختلف کشور به وقوع می‌پیوندد، به عهده نمی‌گیرد.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا