خبر

کشف ذخیره‌گاه سلاح و مهمات در بلخ

وزارت امور داخله می‌گوید نیروهای قطعات خاص پولیس ملی در یک رشته عملیات هدف‌مند در مربوطات ولسوالی دهدادی ولایت بلخ، یک ذخیره‌گاه اسلحه و مهمات مربوط قاچاق‌بران را کشف کردند.

این وزارت در اعلامیۀ خود نوشته است از این ذخیره‌گاه ۱۳میل کلاشینکوف، ۱۳قبضه تفنگچه، پنج میل اسلحه مختلف النوع، پنج فیر مرمی راکت، ۱۳ قبضه بمب دستی، ۳۳٫۵هزار فیرمرمی، مقداری تجهیزات و وسایل نظامی به دست آمده است.

وزارت امور داخله می‌گوید در پیوند به این قضیه، فردی بازداشت نشده اما تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

بازداشت شش قاچاق‌بر

این وزارت همچنین در یک خبرنامۀ جداگانه نوشت، شش تن در پیوند به قاچاق و فروش مواد مخدر از چهار ولایت کشور بازداشت شدند.

در این خبرنامه آمده است منسوبان پولیس مبارزه با مواد مخدر، با اجرای چهار رشته عملیات کشفی جداگانه در مربوطات ولایت‌های کابل، تخار، پنجشیر و خوست، شش تن را به ارتکاب قاچاق و فروش مواد مخدر بازداشت کرده‌اند.

وزارت امور داخله می‌گوید از این میان؛ دو تن به ارتکاب قاچاق یک کیلوگرام “هیرویین” از میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل، دو تن همراه با ۱۰کیلوگرام “هیرویین” از مربوطات ولسوالی کشم ولایت تخار، یک تن همراه ۱۳کیلوگرام “چرس” از ولایت پنجشیر و یک تن دیگر در پیوند به فروش مواد مخدر همراه با ۱۹کیلوگرام “چرس” از مربوطات ولسوالی تنی ولایت خوست بازداشت شده‌اند.

به نقل از خبرنامه دوسیه‌های افراد بازداشت شده، پس از تحقیقات ابتدایی جهت بررسی‌های بیش‌تر به نهاد مربوطه سپرده شده‌ است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا