گزارش

وزرات صحت از کنترول کرونا خبر می‌دهد

مسوولان وزارت صحت عامۀ کشور می‌گویند ویروس کووید-۱۹ در کشور تحت کنترول قرار گرفته است.

راه مدنیت: احمد جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه، روز دوشنبه (۱۴میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت خوشبختانه شیوع ویروس کرونا در کشور تحت کنترول قرار گرفته است.

آقای عثمانی وضعیت رسیدگی به بیماری کرونا در کشور را قناعت‌بخش خواند و تاکید کرد، واقعات مثبت و شمار مرگ و میر افراد مبتلا به کرونا کاهش یافته و تعداد شفایاب شده‌ها رو به افزایش است.

او هم‌چنان در رابطه با نظارت از مراکز آموزشی گفت، روند نظارت از مراکز آموزشی ادامه دارد و ما در تلاشیم تا تیم‌های نظارتی را در همکاری با وزارت معارف به منظور تطبیق توصیه‌های صحی در مراکز آموزشی تقویت کنیم.

سرپرست وزارت صحت عامه همچنین علاوه کرد که یک مرکز آموزشی مورد ارزیابی قرار گرفت «بر اساس این ارزیابی که به تعداد ۵۲۰دانش‌آموزش تحت آزمایش قرار گرفته بود، آزمایش ۱۰تن مثبت گزارش شده است که نتیجۀ این ارزیابی خود کاهش ابتلا به کرونا را در کشور نشان می‌دهد.»

آقای عثمانی اضافه کرد که یک آزمایشگاه/لابراتوار در اختیار وزارت معارف گذاشته شده تا دانش‌آموزان مشکوک به کرونا آزمایش شوند تا ناقل این بیماری نشوند، هم‌چنان این پروسه در ولایات نیز صورت گرفته است.

نامزد وزیر صحت عامه هم‌چنان تصریح کرد که کاهش ویروس کرونا به معنی محو آن در کشور نیست، تهدیدات ناشی از این ویروس هنوز وجود دارد و مردم باید توصیه‌های صحی را به گونۀ جدی رعایت کنند.

او از تدابیر جدی این وزارت مبنی بر جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت برای جلوگیری از موج دوم ویروس کرونا تدابیر جدی در مراکز صحی کشور در نظر گرفته شده است.

در همین حال، ابراهیم شینواری، معین تعلیمات مسلکی وزارت معارف، ضمن سپاسگزاری از همکاری وزارت صحت عامه گفت که توصیه‌های صحی در مراکز آموزشی رعایت می‌شود.

آقای شینواری هم‌چنان نقش خانواده‌ها را در پیوند به جلوگیری از گسترش کرونا در میان شاگردان مهم خواند و از خانوده‌های شاگردان خواست تا کودکشان را در پیوند به چگونگی رعایت توصیه‌های صحی رهنمایی کنند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا