خبر

هند از موضع افغانستان در گفتگوهای صلح حمایت می‌کند

اجیت دووال مشاور امنیت ملی هند در پیوند به گفتگوهای صلح افغانستان، می‌گوید هر چه که مورد قبول افغان‌ها باشد، مورد قبول هند نیز است.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحۀ ملی عصر روز چهارشنبه (۱۴‌میزان) با اجیت دووال، مشاور امنیت ملی کشور هند دیدار و در مورد گفتگوهای صلح تبادل نظر کرد.

شورای عالی مصالحۀ ملی با نشر خبرنامه‌یی نوشت مشاور امنیت ملی هندوستان گفت هند از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند و طرف‌دار این روند است.

آقای دووال افزود در بحث صلح هرچه مورد قبول افغان‌ها باشد مورد قبول هند نیز است و تأکید کرد هند طرف‌دار یک افغانستان مستقل، آزاد، دموکراتیک و امن و باثبات می‌باشد تا جایی برای فعالیت‌ گروه‌های تروریستی در کشور باقی نماند.

در این دیدار رییس شورای عالی مصالحۀ ملی از همکاری‌های همیشگی هند و نقش سازنده‌ این کشور در حمایت از تلاش‌های صلح تشکر و قدردانی کرد.

رییس شورای عالی مصالحۀ ملی همچنان در صحبت‌های خود تصویر روشنی از مذاکرات دوحه و تلاش‌های صلح در افغانستان ارایه کرد و خواهان حمایت جمهوری هند از تلاش‌های صلح شد.

عبدالله عبدالله دو روز پیش در راس یک هیات بلندرتبه در یک سفر رسمی به منظور گفتگوهای صلح به کشور هند سفر کرد. او تاکنون با شماری از مقام‌های بلندپایۀ هندی دیدار و گفتگو کرده است.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا