هند از صلح مورد قبول حکومت افغانستان حمایت می‌کند

راه مدنیت: نارندرا مودی نخست‌وزیر جمهوری هند به عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‎ ملی گفته است که هند از صلح مورد قبول حکومت افغانستان حمایت می‌کند.

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی روز پنجشنبه ۱۷میزان با نارندرا مودی نخست‌وزیر هند در دهلی‌نو دیدار و گفتگو کرد.

آقای مودی در این دار گفت صلحی که مورد قبول افغان‌ها باشد مورد قبول هند است و کشورش از صلح پایدار و ثبات در افغانستان حمایت و پشتیبانی می‌کند؛ چون با آمدن صلح و ثبات دیگر زمینه‌یی برای فعالیت‌های گروه‌های دهشت‌افگن فراهم نیست.

در این دیدار نخست‌وزیری هند با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو کشور از ادامۀ کمک‌های کشورش برای افغانستان نیز اطمینان داد.

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه‌ ملی نیز در صحبت‌های خود از دعوت جمهوری هند و کمک‌های همیشگی این کشور برای افغانستان تشکر و قدردانی کرد.

آقای عبدالله عبدالله تصویر روشنی از تلاش‌های صلح و مذاکرات دوحه ارایه کرد و از موضع‌گیری اصولی جمهوری هند در مورد تلاش‌های صلح در افغانستان تشکر کرد.

عبدالله عبدالله دو روز پیش در راس یک هیات بلندرتبه در یک سفر رسمی به منظور گفتگوهای صلح به کشور هند سفر کرد. او تاکنون با شماری از مقام‌های بلندپایه هندی دیدار و گفتگو کرده است.