خبر

حامد کرزی تایید کرده که او و عبدالله اجازه سفر ندارند

راه مدنیت: حامد کرزی؛ رییس‌جمهور پیشین کشور به‌صورت تلویحی تایید کرده که او و داکتر عبدالله؛ رییس شورای عالی مصالحه ملی که اکنون هر دو در کابل به سر می‌برند اجازه سفر ندارند.

آقای کرزی در گفتگویی با شبکه العالم گفته که او داکتر و عبدالله می‌توانند در شهر کابل آزادانه رفت‌وآمد کنند ولی در مورد سفرهای خارجی مشکلاتی وجود دارد. وی ابراز امیدواری کرده که این مشکلات رفع گردد.

این درحالی‌ است که پیشتر یکی از مشاوران آقای کرزی که از بردن اسمش خودداری کرده بود به رسانه‌ها تایید کرده بود که آقای کرزی و داکتر عبدالله ممنوع‌الخروج هستند.

او گفته بود که امارت اسلامی طالبان مانع سفر وی به مسکو شده است. اندکی پیشتر خود کرزی نیز در یک گفتگو با تلویزیون طلوع تلویحا تائید کرده بود که سفر وی به روسیه و آلمان انجام نشد. وی جزییات بیشتر نداده بود.

حامد کرزی؛ رییس‌جمهور پیشین و داکتر عبدالله دو سیاست‌مدار سرشناس افغانستان‌اند که با تسلط گروه طالبان کشور را ترک نکردند. آنان در نخستین روزهای ورود طالبان به کابل با فرزندان خود در مقابل رسانه‌ها ظاهر شدند و به مردم اطمنیان دادند که وضعیت چندان آشفته نیست و نباید نگران وضعیت کشور و امنیت جانی خود باشند.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا